..ABY SME MOHLI VIDIEŤ, POTREBUJEME ZATVORIŤ OČI..

"Dal im svojho dobrého ducha, aby ich priviedol k rozumu." Nehemiáš 9:20

dnes nechcem uvažovať o veciach ducha a našom rozume - teda vzťahu medzi nimi, názorov na to je milión ..ale tento verš, ktorý ma dnes zastavil sa mi javí jednoznačne odvážny. tvrdí, že ak nemáme ducha (Božieho), tak nemáme rozum ..inými slovami, že naše rozumovanie je o ničom?

vo veciach viery Boh nechce, aby sme kládli náš rozum na bok (potláčali ho) a iba verili.. alebo ho používali len vtedy, keď potrebujeme obhájiť, potvrdiť naše názory a presvedčenia.

dovolila by som si túto moju úvahu preniesť na trošku inú úroveň veršom z 2. listu Korintským 3:6, kde sa píše, že "..litera zabíja, ale Duch oživuje." čo je to, čo Duch oživuje. ó áno, nás - nám dáva život, ale oživuje to Slovo (literu) v nás (Božie slovo). vracia nás spať a vysvetľuje nám to. nie všetko sme schopní obsiahnuť hneď, ale na to máme Ducha, aby nás priviedol k rozumu.

vďaka Ti Bože za Tvojho Ducha, že nám vysvetľuje všetko a zjavuje pravdu
tak ja len toľko, nedalo mi to.. tak som to sem musela hodiť a chcela by som vás všetkých povzbudiť, aby ste hľadali Hospodina dokiaľ sa dáva nájsť a vzývali Ho dokiaľ je blízko. (Iz 55:6)

tak to je na dnes všetko. zdraví sa s vami
vaša somtoja

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

keď máš dosť, ale namáš nič

Metro

môžeš plakať