môžeš plakať
keď srdce bolí
oči plačú
po lícach ti stekajú slzy,
ktoré sa menia v potôčiky,
ktoré nevieš zastaviť
tečú stále ďalej
a sú čoraz silnejšie
s každým nádychom ti zviera hruď
a ty sa snažíš do týchto stiahnutých pľúc
cez slzy vtiahnuť aspoň kúsok vzduchu
a keď už nevládzeš plakať
ani už nevieš ako vyzerá okolitý svet
bez jeho rozmazaných kontúr,
fľaky, ktoré ti tvoje oči prezentujú ako realitu
chceš prestať
snažíš sa to potlačiť
nevieš, nejde to
snažíš sa ukľudniť
utrieš si celú usmrkanú tvár
a snažíš sa o nádych,
ale ani chvíľa neprejde a je to tu zase
sedíš nad tými knihami celý deň
pozajtra máš skúšku,
na tak, vzpamätaj sa!
ale keď srdce bolí
zošity sú zmáčané, celé premočené od sĺz
chytíš si hlavu do rúk
opieraš je o ne
celú ju na ne zvalíš
nejde to - prestať
derie sa to von, hlboko z tvojho vnútra
a chvíľami sa z teba predrie neidentifikovateľný zvuk
čo to bolo?
sama nevieš
chceš kričať a tak zastaviť ten plač
a srdce bolí
počuješ pípnutie,
tak ako už niekoľko krát
správa
a ty opäť odpíšeš po pamäti - písmenká sa píšu samé
smajlíky zdobia tvoju odpoveď
keby len niekto vedel,
ako to bolí,
keď srdce bolí
ale ty sa usmievaš
riešiš si život, ako keby sa nič nedialo,
ako keby to už prešlo, bolo za tebou
a nikto o tom nesmel vedieť,
keď srdce bolí
slza tečie po líci
a tvoja ruka ti podopiera hlavu, ktorá tak oťažela
vzlyky prerušuje jeden smrk za druhým
a ty sa snažíš ukľudniť
život ide ďalej, ako by sa to nestalo
a ty s hlavou hore
s úsmevom na tvári
privítaš nehybné tváre svojich virtuálnych priateľov z internetu,
keď srdce bolí
On vie, pozná a počíta každú tvoju slzu
a môžeš pred Ním plakať
nevadí
nemusíš mu posielať smajlíka
a tváriť sa, že si silná
vôbec ho tvoj plač nevyrušuje, ani neznervózňuje (že by nevedel ako reagovať)
miluje tvoje srdiečko
hladká ťa po líčku a suší tvoju slzu
pevne v náručí drží
a nikdy ťa nepustí
a keď sa vzďaľuješ - utekáš preč
je tam stále s tebou
s načiahnutým náručím
a jediným
silným
tichým,
a predsa najhlučnejším
MILUJEM ŤA.
P.S.
ale ja nemôžem neplakať
nedá sa mi
už je to tu zase
Môžeš plakať, moja, keď si so mnou, kedykoľvek si so mnou, kľudne plač. Ja plačem s tebou, som v tom s tebou. Ničoho sa neboj, Ja som premohol svet.
oči plačú
po lícach ti stekajú slzy,
ktoré sa menia v potôčiky,
ktoré nevieš zastaviť
tečú stále ďalej
a sú čoraz silnejšie
s každým nádychom ti zviera hruď
a ty sa snažíš do týchto stiahnutých pľúc
cez slzy vtiahnuť aspoň kúsok vzduchu
a keď už nevládzeš plakať
ani už nevieš ako vyzerá okolitý svet
bez jeho rozmazaných kontúr,
fľaky, ktoré ti tvoje oči prezentujú ako realitu
chceš prestať
snažíš sa to potlačiť
nevieš, nejde to
snažíš sa ukľudniť
utrieš si celú usmrkanú tvár
a snažíš sa o nádych,
ale ani chvíľa neprejde a je to tu zase
sedíš nad tými knihami celý deň
pozajtra máš skúšku,
na tak, vzpamätaj sa!
ale keď srdce bolí
zošity sú zmáčané, celé premočené od sĺz
chytíš si hlavu do rúk
opieraš je o ne
celú ju na ne zvalíš
nejde to - prestať
derie sa to von, hlboko z tvojho vnútra
a chvíľami sa z teba predrie neidentifikovateľný zvuk
čo to bolo?
sama nevieš
chceš kričať a tak zastaviť ten plač
a srdce bolí
počuješ pípnutie,
tak ako už niekoľko krát
správa
a ty opäť odpíšeš po pamäti - písmenká sa píšu samé
smajlíky zdobia tvoju odpoveď
keby len niekto vedel,
ako to bolí,
keď srdce bolí
ale ty sa usmievaš
riešiš si život, ako keby sa nič nedialo,
ako keby to už prešlo, bolo za tebou
a nikto o tom nesmel vedieť,
keď srdce bolí
slza tečie po líci
a tvoja ruka ti podopiera hlavu, ktorá tak oťažela
vzlyky prerušuje jeden smrk za druhým
a ty sa snažíš ukľudniť
život ide ďalej, ako by sa to nestalo
a ty s hlavou hore
s úsmevom na tvári
privítaš nehybné tváre svojich virtuálnych priateľov z internetu,
keď srdce bolí
On vie, pozná a počíta každú tvoju slzu
a môžeš pred Ním plakať
nevadí
nemusíš mu posielať smajlíka
a tváriť sa, že si silná
vôbec ho tvoj plač nevyrušuje, ani neznervózňuje (že by nevedel ako reagovať)
miluje tvoje srdiečko
hladká ťa po líčku a suší tvoju slzu
pevne v náručí drží
a nikdy ťa nepustí
a keď sa vzďaľuješ - utekáš preč
je tam stále s tebou
s načiahnutým náručím
a jediným
silným
tichým,
a predsa najhlučnejším
MILUJEM ŤA.
P.S.
ale ja nemôžem neplakať
nedá sa mi
už je to tu zase
Môžeš plakať, moja, keď si so mnou, kedykoľvek si so mnou, kľudne plač. Ja plačem s tebou, som v tom s tebou. Ničoho sa neboj, Ja som premohol svet.
Komentáre
Zverejnenie komentára