...ako keby prišla dnes, ako keby prišla teraz.



keďže ste tak ďaleko, rozhodla som sa, že Vám napíšem, aby ste nezabudli, že vás všetkých mám rada a naďalej sa za vás modlím. Praha je krásna, ale veľmi veľká a nikoho tu nepoznám (zatiaľ), ale to sa snáď rýchlo napraví. ..a aby som vám len nepísala 'písanie o ničom', rozhodla som sa, že vám sem hodím aj jednu malú úvahu. 
Bývam tu v Prahe na študentskom internáte (po česky – koleji J), a keďže potrebujem aj jesť, tak som nechcela celý môj grant minúť na ubytovanie, a preto zdieľam izbu ešte s jednou slečnou. Dievča s menom Valérie býva kúsok od Prahy, čo znamená, že často chodieva domov. Tento víkend som tu bola opäť sama a odrazu sa mi akosi nechcelo upratovať. Neumyté riady, tenisky na behanie v stredu izby, rozhádzaný stolík, preplnený kôš... Začalo sa mi to kopiť. Odrazu som si uvedomila, že Val mi nepovedala, kedy sa na intrák vráti. Poobzerala som sa po izbe a napriek tomu, že sa ešte veľmi dobre nepoznáme, by som sa nesmierne hanbila, keby práve vstúpila do izby. Pomaly som začala upratovať rozhádzané veci a rozmýšľala som nad svojím životom. Čo keby si pre mňa môj Boh prišiel dnes? Páčilo by sa mu v mojom živote? Našiel by tam našiel by tam smeti, ktoré mali byť už dávno v smetiaku, neumyté poháre alebo rozhádzané veci, ktoré mi bránia v pohybe?
Pripomenulo mi to podobenstvo o 10 pannách, a tým sa to prenieslo na 'vyššiu' úroveň (viem, že to poznáte, ale keby niečo Mt 25:1-13). Nešlo už len o to, či sa tých päť nepripravených panien hanbilo, ale o to, že už nemali šancu vrátiť to späť a pripraviť sa. Pán Ježiš ma tak zavolal k sebe a povedal mi, aby som sa nebála, že stále je ešte čas a to nielen pre mňa, ale aj pre mojich milovaných. (2. Kor 6:2) A tak som sa modlila, ponajprv za seba J.
Nasledujúce dni prebiehali celkom zaujímavo, pretože niečo sa zmenilo. Každú chvíľku, keď som bola na izbe, som sa zastavila a popozerala po izbe. Niekedy som sa spokojne usmiala a inokedy som rýchlo odložila obal z notebooku na svoje miesto. Nikdy to nebolo dokonale uprataná (veď ma poznáte nie som zástancom, takého toho technického poriadku, že nikde nič), ale vždy som bola spokojná s tým ako to vyzerá. A vždy keď som niekam odchádzala (do knižnice, do obchodu, na bohoslužby, behať...) som si izbu pozrela spred dverí a odchádzala som spokojná.
V 2. liste Korintským 13:5 Pavol hovorí, aby sme samých seba skúmali a tak vás chcem poprosiť, skúste sa pozrieť do svojich životov, či je tam niečo čo je rozhádzané alebo tam nemá, čo robiť (hnev na kamaráta, “malé“ klamstvo, neposlušnosť rodičov, závisť...), a dovoľte Pánu Ježišovi, aby vám pomohol upratať. Veď On zomrel za nás na kríži, aby nás zmieril s Bohom. 'On nám už našu izbu upratal.' A dáva nám milosť, plus nám aj denno-denne pomáha, aby sme mohli byť s našim životom spokojný, ale aj aby vždy keď sa na nás On pozrie, aby sa mohol usmievať.“

tak na dnes len toľko odo mňa a dúfam, že som vás neunudila čítaním. žehnám vám všetkým plnosť Božieho požehnania a Jeho priazeň do všetkého, čo vás tento týždeň čaká.

S láskou
somtoja

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

keď máš dosť, ale namáš nič

Metro

môžeš plakať