"chuť do práce"
dnes som bola behať.. posledné dni som len sedela na intráku, ani do školy sa mi nechcelo, nechápala som čo tu robím.. sedela som na izbe iba jedla a jedla pozerala seriály. do školy meškala a niektoré hodiny jednoducho vymeškala.. tento stav trval 5 dní, ale začal oveľa oveľa skôr. nič sa mi nechcelo, lebo všetko mi prišlo zbytočné. (nechcem to tu rozoberať viac - každý ste tie pocity zažili..)
konečne po 5 dňoch.dala som si krátku 5 km trasu a nezobrala som si slúchadlá,1 aby mi tempo neurčovala hudba, ale aby si moje nerozhýbané telo udalo tempo samo.nevládala som, ako inak.. hneď ma na to upozornila bolesť v pravom boku.chcela som to otočiť, ale fúkal protivietor, takže som sa uspokojovala aspoň tým, že cestou späť mi nebude prekážkou ale pomocou. ako veľmi som sa mýlila. takmer v polovičke som si uvedomila, že silný vietor sa otočil a ja nemala na výber.vychutnala som si posledné metre bez vetru - otočila sa a bežala zase proti. avšak v tej bezveternej chvíľke mi Pán Boh pripomenul verš, ktorý som čítala dávnejšie (keď som sem prišla do Prahy):
"My sme však stavali hradby. A keď boli celé hradby pospájané do polovice výšky, ľud dostal chuť do práce." Nehemiáš 3:38
a tak som nad týmto veršom opäť rozmýšľala. napriek tomu, že tam bolo jasné povolanie, Božie vedenie a priazeň, aby stavali tie hradby, až keď boli hradby do polky postavané dostali chuť do práce( iný preklad hovorí, že boli ochotní pracovať)
prebehla som polovicu a čakala, že akú to chuť teraz teda v polke získam. jedinou zmenou však bolo, že som už vedela, že mám viac za sebou ako pred sebou, a že sa vraciam späť (na miesto, kde bude teplo, jedlo a voda :) ale že by som dostala chuť do behania? to ani nie.
zlom prišiel až keď som prekročila hranicu posledného kilometra a uvedomila som si, že napriek tomu, že proti mne fúka silný vietor, pichalo ma v oboch bokoch, nos odmietal postupne prijímať ten studený vzduch... a ja som si uvedomila, že aj tak bežím. kladiem pred seba obe nohy v rovnakom tempe, akým som začala - ó, áno, to bol moment, kedy som dostala chuť do behania (išlo to, nechápala som, ale pokračovala som ďalej a dokonca som si dala aj posledných 500 metrov šprint)
a teraz čo tým chcem všetkým povedať:
rob to, čo máš robiť..to do čoho si povolaný, to, čo odkladáš, lebo ťa to nebaví, nemáš chuť, nevieš sa do toho dokopať, to o čom si myslíš, že nezvládneš a nemám na to dosť síl, predpokladov, kapacít... ROB TO - neviem či si v štádiu ZAČNI ale NEPRESTAŇ (teda POKRAČUJ) neviem, aké máš prekážky, či si to ty (tvoja nechuť) alebo sú tie prekážky zvonka, od iných ľudí okolností (ako v prípade spomínaného príbehu z Neheniáša), ale tá chuť príde.
a budeš vedieť, že "to dielo sa uskutočnilo pomocou nášho Boha" a dokonca to bolo v rekordnom čase (joj zázrak)
lúči sa s vami vaša
somtoja
Komentáre
Zverejnenie komentára