THIS LITTLE LIGHT OF MINE

dnes (original na doraste sa) budeme rozprávať kúštik o niečom inom, a predsa niečo aj pre tých, ktorý sa nemôžete zúčastniť - krátke D.E.V.O. na dnes :)

Nech tak svieti vaše svetlo pred ľuďmi, aby videli vaše dobré skutky a velebili vášho Otca, ktorý je v nebesiach“ Mt 5:16

už dlhšie obdobie uvažujem nad tým, že ako kresťania sa často dostávame do dvoch extrémov:
...buď sa uspokojíme s tým, že sme spasení (že máme odpustené hriechy a sme očistení) a žijeme si ako sa nám chce – teda nežiarime (joj a Pán Ježiš sa za nás hanbí, a predsa nás miluje a vždy nám všetko odpustí, lebo sme Jeho deti)
...alebo žiarime, čerpáme priazeň a požehnanie, ktoré pramení z toho, že nám je odpustené a že sme očistení, a postupom času si začneme pripisovať zásluhy za náš zmenený život (ach tá pýcha).
 

zažila som obe, bola som aj namyslená, ale naopak zároveň som sa často kvôli svedectvu môjho života hanbila povedať, že som kresťan. A potom, keď si začnete vážiť Kristovu obeť a dovolíte Mu, aby úplne premieňal váš život, príde myšlienka, že aby sme sa vyhli pokušeniu pýchy, pre istotu prestaneme „žiariť“ (vsadíme na istotu) - blbosť. Pán Ježiš sám nám vysvetľuje, že ÁNO máme žiariť, ale aj ako žiariť SPRÁVNE.

...ako aj Mojžišova tvár žiarila, keď sa stretol a hovoril s Bohom. (2 MOJ 34:28-35) Najprv si to všetci všimli, potom si začal zakrývať tvár pred ľuďmi, aby nevideli ako žiari (vv 33-34), a napokon si začal zakrývať tvár, keď išiel na stretnutie s Hospodinom (v 35).

keď sme v Božej prítomnosti (a keďže vďaka Kristovej krvi sme očistení a teda svätý, čo znamená že smieme nielen do Božej prítomnosti prísť ale v nej aj žiť) tak prirodzenou reakciou je že ŽIARIME, že nás premieňa, a hej, táto zmena je vidno. Nezakrývajme si tvár, ani-ani (ani keď prichádzame k našemu Oteckovi, ani keď sme v spoločnosti ostatných ľudí). ŽIARME!
Fotka Sary Papovej.



s láskou
vaša somtoja

P.S. https://www.youtube.com/watch?v=cMaWsfLYQko

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

keď máš dosť, ale namáš nič

Metro

môžeš plakať